Jaroslav “JFFKS-T” Sandman – kytara

Začátky – od třinácti byl majitelem španělky polské výroby v ceně tehdejších 100 Kč. Provádí první pokusy s elektrifikací nástroje, jako aparáty použité magnetofony Tesla či předválečná lampová rádia. V šestnácti první kapela jak už to tak chodí… 🙂

Jarouš za mlada

Jarouš nedávno

Mimo stálého kytarového samostudia, zhruba roku docházky na výuku k Václavu Veselému, ještě zhruba půl roku klasické kytary a stejně tak hudební teorie.

Jarouš (Faraon)

Jarouš (Faraon)

Jarouš (Faraon)

Jarouš (Faraon)

Relevantnější hudební období začíná od podzimu 1983 nástupem ke klánovickému sdružení Grafit, s jehož reunionem po téměř třiceti letech hraje ještě dnes pod názvem Malleus Full. Z významnějších kapel a hudebních počinů by se slušelo zmínit o:

 

Leonardo, natáčení dema CD s Petrem Pospíšilem (Pražská šunka) ve studiu Budíkov Martina Kratochvíla a práce pro téhož ve studiu Československého rozhlasu 1990, Aves, Faraon (vydané CD „Keltové v Polabí“), The Angels Vlasty Lenze, Albatros, původně kolínský Flatus (vydaná CD „Padá sníh“ 1999, „Půllitru stín“ 2000, účast na festivalech „Svatbínská lepka 1997“ a „Kolín rock“ 2000 ), dále zábavová skupina Tique (trvá stále),  bluesové uskupení The Rabble, Whistler Father, a momentálně ještě navrch druhá alternace u Arény 1988 po Jirkovi Nepomuckém a v neposlední řadě vydané profilové CD v r. 2011 s názvem „Reprochroust“.

Jarouš (Faraon)

Jarouš (Faraon)

Jarouš Zlatovláskou

Jarouš Zlatovláskou

Do kapely „Alice in Madness“ přibyl na inzertní výzvu zjara 2012, neboť mu bylo hraní ve dvou až čtyřech skupinách ještě málo, což mu vydrželo ještě dodnes.

Zvukový experimentátor co tvrdí že 60 – 70 % hry na elektrickou kytaru tvoří zvuk a zároveň vyznává krédo Radima Hladíka jež praví:

„Když to hraje, neměňte to !“

Galerie

5 komentářů u Jaroslav “JFFKS-T” Sandman – kytara

 1. Pingback: A jsme kompletní… profily | A.I.M.

 2. LordMsz napsal:

  Hehe, prej „Vaše Jarouš alias Ivánek Horník vulgo Menšík aneb JFFKS-T“. Vidím, že Ti ta moje poznámka s Menšíkem zůstala v žaludku 🙂

  • Jarouš napsal:

   Ale houby v žaludku – považuji to docela za čest, neboli velkou kchánó jak říkal Kryton (RD)…. 🙂
   JFFKS-T.

 3. Jarouš napsal:

  Ahoj,
  mohylu, ….. mihuli, ….. mohu-li Ti pěkně poděkovat za zveřejnění profilu mého,
  hezký, jsem tam celej místama v barvách , jako živej 🙂 .
  Technická poznámka – ta fotka s Leninem a Bossem CS-3 není mým dílem nýbrž jsem si ji stáhnul z webu tady :

  http://www.rolandee.cz/search.php

  S pozdravem – R ´n ´R –
  Vaše JFFKS-T.

 4. Hana Charvatova napsal:

  Ahoj, na Faraon nikdy nezapomenu. Moje mladí

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *